Dåligt med uppdatering

Jag ber om ursäkt för att det har varit lite dåligt med uppdatering under dagen...men jag har varit väldigt trött och osugen på att skriva något..

Det är nog ganska psykiskt utmattande att vara här nere nu med farmor som är så sjuk. Jag vänjer  mig mer och mer ju mer jag träffar henne, men det är otroligt jobbigt att se en människa som man är van vid att hon är så stark och igång bli svag och trött.
Sjukdomen har verkligen tagit över hennes kropp och en liten del av hennes sinne...dock så märker man att min älskade farmor är kvar och hon är forfarande med och håller koll på saker ;)

Men nog är det svårt...mycket svårt.

Imorgon så åker jag hem till Karlstad igen och jag kan se fram emot 5.5 tim på tåget, om nu allt går som det ska...men vi hoppas på det bästa.

Har ni haft en bra helg ?? Något uppmuntrande att berätta el dela med er av kanske ?

Malin-Hockeyfruga › http://mysunshinestory.blogg.se/

usch, sånt är alltid jobbigt! hoppas ni haft det bra iallafall!!

Datum: 2009-03-23 / Tid: 12:23:07



Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0