Mat o sov-klockan

Nu borde jag egentligen sova en stund...men ärligt talat så är jag inte ett dugg sugen på att sova *suck* Tror att jag sattsar på att sova mellan 15 o 16 istället..då har man fortfarande lite tid att komma igång på och hinna laga mat o sådär.

Har lite saker som ska uträttas oxå...måste fundera ut vad jag vill ha för mat och så får man gå o handla de...
lämna tillbax filmen, posta ett brev till skatteverket så jobbet drar rätt skatt ( det är tur man är lite me i huvudet ibland och snokar runt )

Tänk om man ändå kunde få lite pengar och bli lite rikare än vad man är *suck* jag önskar så otroligt mycket att jag kunde vinna ett par tusen så man fick en slant på sparkontot och kunde köpa sig en bil o sådär. Det hade varit underbart..
Men tills dess så får jag väl kämpa på jobbet och försöka jobba extra på Obs och på Posten så mycket som det går.

Imorrn ska jag träna direkt när jag har slutat jobbet kl 06, går hem en sväng o äter frukost och sen går jag till gymmet...jag vill vara där först och se vad överraskningen i skåpen är, heheh




Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0